A    A    English

Okrugli stol Status knjižnice i knjižničara u sveučilišnom sustavu

Na 12. danima specijalnih i visokoškolskih knjižnica  održat će se u petak, 13. 05. 2011. od 10-11.30 sati okrugli stol Status knjižnice i knjižničara u sveučilišnom sustavu: profesija „sveučilišni knjižničar“ (ili knjižničar na privremenom radu na sveučilištu?)
Moderator: Vlatka Kolarović

Gosti okruglog stola: prof. dr. sc. Aleksa Bjeliš , rektor Sveučilišta u Zagrebu; prof. dr. sc. Robert Matijašić, rektor Sveučilišta u Puli; prof dr. sc. Nevenka Ožanić , prorektorica za znanost Sveučiišta u Rijeci; Dunja Seiter-Šverko, glavna ravnateljica NSK; dr. sc. Josip Stipanov, autor knjige „Knjižnice i društvo“ i bivši ravnatelj NSK; Ankica Janković, načelnica Odjela za knjižničnu djelatnost u Ministarstvu kulture; Ante Žužul, predsjednik Uprave Školske knjige d.d.

Program:
- snimka s promocije knjige „Knjižnice i društvo“ autora Josipa Stipanova (sudionici: Ante Žužul, Dražen Budiša, Aleksandar Stipčević i Josip Stipanov); „pismo javnosti“ – 15 min
- razgovor s gostima – 45 min
- pitanja i rasprava– 30 min

Sudionici Okruglog stola u svojim su zaključcima sa skupa jednodušno poduprli sadržaj Pisma javnosti kojeg je na skupu pročitao mr. sc. Petar Krolo, ravnatelj Sveučilišne knjižnice u Splitu u ime svih ravnatelja/voditelja hrvatskih sveučilišnih knjižnica i predsjednice Hrvatskoga
 knjižničarskog društva.