Komisija za medicinske knjižnice
Dokumenti i linkovi
Plan i program 2008. - 2010.
1. Redovito održavanje sastanaka Komisije; po mogućnosti organizirati uz veća okupljanja knjižničara, kao npr. Seminar za knjižnice u sustavu znanosti i visoke naobrazbe, Dani specijalnih i visokoškolskih knjižnica, ali i nevezano za stručne skupove, a najmanje jednom godišnje.
2. Prisustvovanje članova Komisije na svim važnijim stručnim skupovima i edukacijskim skupovima za knjižničare; sudjelovanje članova u organizaciji stručnih i edukacijskih skupova. Nastojati da se uključi što veći broj članova ne samo kao pasivni već i aktivni sudionici te apelirati na ostale kolegice i kolege knjižničare iz med.knjižnica da prisustvuju edukacijskim skupovima u što većem broju.
3. Kad god je moguće, u sklopu sastanaka Komisije organizirati kraće izlaganje o stručnom skupu na kojem nisu mogli prisustvovati članovi Komisije ili eventualno organizirati izlaganje o stručnoj temi ne samo za članove Komisije već i ostale kolege i kolegice iz medicinskih knjižnica.
4. Standard za visokoškolske knjižnice
5. Standard za specijalne knjižnice
6. Podupiranje i sudjelovanje u aktivnostima u okviru STRATEGIJE ZAGOVARANJA KNJIŽNICA U RAZDOBLJU 2009.- 2010. (prijedlog HKD-a iznesen na 36.skupštini u Puli), u kojima je jedan od nositelja Sekcija za specijalne i visokoškolske knjižnice: - pripremiti ažurirane adresare knjižnica (2009.) - adresari ustanova koje nemaju knjižnicu ili knj.službu (2009.) - kampanja IMAM PRAVO ZNATI, IMAM PRAVO NA KNJIŽNICU (2009.) U 2010. podupirati kampanju te sudjelovati u obilježavanju Dana hrvatskih knjižnica.
7. Izrada praktičnih naputaka za knjižničare na različite teme, kao npr. : - inventura i revizija, izrada Pravilnika o radu knjižnice, knjige koje se kupuju iz sredstava projekta, kontrola posudbe građe na nivou ustanove u čijem je sastavu knjižnica i sl.
8. Provesti diskusiju o Pravilniku o stalnom stručnom usavršavanju knjižničara, koji je u pripremi te poslati mišljenje odnosno prijedloge, osobito što se tiče sheme bodovanja. Cjeloživotno učenje i napredovanje knjižničara treba povezati s materijalnim statusom knjižničara u visokoškolskim i specijalnim knjižnicama.
9. Podrška inicijativi HKD-a u izradi zajedničke strategije istraživanja zadovoljstva uslugom knjižnice, a u cilju promocije medicinskih knjižnica. ANKETIRANJE KORISNIKA KVALITETA USLUGA KOJE PRUŽAJU MEDICINSKE KNJIŽNICE
10. Koordinacija u nabavi periodike; određivanje kriterija za nabavu tiskanih časopisa s obzirom na e-časopise.
11. Ažuriranje POPISA TISKANIH ČASOPISA U BIOMEDICINSKIM KNJIŽNICAMA 2004.- 2007.
12. Ažuriranje ADRESARA biomedicinskih knjižnica (postavljen na stranicu Komisije za med.knjižnice HKD-a pod nazivom Adresar knjižnica (područje Biomedicina).
13. Dopunjavanje Plana i programa u skladu s tekućom problematikom.
Datoteka za download: 2008-10_Plan i program_KMK.doc
|