HKD  //  Skupovi  //  Skupovi u zemlji  //  Suradnja dječjih knjižnica i festivala knjiga
Suradnja dječjih knjižnica i festivala knjiga

Mjesto održavanja: Zagrebu u Knjižnica Medveščak, Zvonimirova 17 23.03.2018 -
Organizator: Hrvatsko knjižničarsko društvo - Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež i Knjižnice grada Zagreba - Knjižnica Medveščak

Program

Stručni skup “Suradnja dječjih knjižnica i festivala knjiga” bavit će se teorijskim i praktičnim aspektima poticanja čitanja i promicanja knjige i čitanja među djecom i mladima kroz suradnju i partnerstvo sa samim autorima, s posebnim naglaskom na manifestacije kao što su festivali knjiga.

Za uspješno osmišljavanje modela razvoja, poboljšanja i unaprjeđenja različitih aspekata čitalačke pismenosti u dječjim knjižnicama važni su suradnja i partnerstvo. Knjižnice suradnju s festivalima knjiga prepoznaju kao potencijal za ostvarenje svojih ciljeva, među ostalim, povezivanje knjige i mladog čitatelja. Festivali knjiga susretišta su knjiga „uživo“, autora, ilustratora, prevoditelja, nakladnika i brojnih drugih sudionika u lancu nastanka knjiga te čitatelja.

Program će biti sastavljen od uvodnih izlaganja, razmjene dobre prakse i rasprave.

U prostoru Knjižnice Medveščak bit će postavljena prigodna izložba na temu stručnog skupa uz popratni edukativni materijal za knjižničare.

Rok za prijavu nazočnosti bez izlaganja je do 16. ožujka 2018. godine putem e-formulara .