HKD  //  Obavijesti  //  Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije
Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije (10.12.2012)

Gradska knjižnica Marka Marulića u Splitu organizira interdisciplinarni stručni skup pod nazivom Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije koji će se održati 14. prosinca 2012. godine u Gradskoj knjižnici Marka Marulića  u Splitu, Ulica slobode 2.
Detaljan Program skupa

Jedan od gorućih problema pred ulazak u EU jest reguliranje i praktično ostvarivanje prava pripadnika različitih društvenih skupina što je postalo važnim mjerilom demokratizacije hrvatskoga društva. Nažalost, naše društvo pokazuje znakove netolerancije, pa čak i nasilje prema određenim skupinama u društvu, ali i otpor prema kampanjama za afirmaciju nekih prava tih skupina. U tom kontekstu, narodne knjižnice bi, kao javni prostor i kao mjesto okupljanja trebale biti nositelj promjena i biti svjesne problema o kojima se u zajednici raspravlja te osigurati informacije koje će pridonijeti tim raspravama.

Oblik rada: pozvana predavanja i diskusije
Organizator: Gradska knjižnica Marka Marulića, Split
Prijave za stručni skup: mnardelli@gkmm.hr
Kotizacija: 50,00 kn
Kotizaciju možete uplatiti osobno na dan održavanja skupa ili na žiro račun knjižnice.
Model i broj računa: 02 2484008-1101925686
Poziv na broj: 1284
Opis plaćanja: kotizacija za stručni skup

Maruška Nardelli