HKD  //  Obavijesti  //  Studentska konferencija infoDASKA 2012.
Studentska konferencija infoDASKA 2012. (14.03.2012)

Klub studenata informacijskih znanosti Libros, u suradnji s Udrugom studenata knjižničarstva Ex libris iz Zadra, Odsjekom za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku te Odjelom za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru, organizira studentsku konferenciju infoDASKA 2012. (Dani studenata knjižničarstva i informacijskih znanosti), koja će se održati 5. i 6. svibnja 2012. godine na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Osnovna ideja Konferencije jest pratiti trendove i promjene unutar knjižnične struke te potaknuti razmjenu znanja, ideja i mišljenja studenata informacijskih znanosti ali i srodnih struka.

Tema ovogodišnje konferencije jest „Primjene novih tehnologija u knjižnicama“. Informacijska i komunikacijska tehnologija duboko zadire u područje knjižničarstva, a promjene na tome polju možemo promatrati iz stručne, tehničke ali i korisničke perspektive.
Osobito je aktualno pitanje odumiranja „tradicionalnih“ knjižnica i rađanje Knjižnice 2.0, promjene u tehnologiji rada, vrstama građe te korisničkom poimanju uloge knjižnice u društvu. Neke od podtema Konferencije obuhvaćaju nove oblike knjižnica – digitalna knjižnica i knjižnica 2.0, nove oblike knjižničnih usluga, promjene u knjižničnim sustavima, promjene u građi – elektronička građa i digitalne zbirke, digitalizacija, korisnike i novu tehnologiju, obrazovanje knjižničara na polju informacijskih i komunikacijskih tehnologija i slično.

Pozivamo Vas da svojim izlaganjem na navedenu temu aktivno sudjelujete u ovogodišnjoj konferenciji.

Svoje sažetke možete slati od 15. veljače do 31. ožujka o.g., na e-mail: libros@ffos.hr. Sažetak se treba sastojati od maksimalno 250 riječi, a službeni je jezik Konferencije hrvatski.