HKD  //  Obavijesti  //  Program stručnog usavršavanja za stjecanje stručnih zvanja u knjižničarskoj struci
Program stručnog usavršavanja za stjecanje stručnih zvanja u knjižničarskoj struci (06.03.2012)

Odjel za kulturologiju Sveučilišta u Osijeku pokrenuo je Program stručnog usavršavanja za stjecanje stručnih zvanja u knjižničarskoj struci u okviru koncepta cjeloživotnog obrazovanja.

Odjel za kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (koji ne treba miješati s Odsjekom za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta Osijek) na svojim stranicama (http://kulturologija.unios.hr/czo.html) objavio je pokretanje programa stručnog usavršavanja za stjecanje stručnih zvanja u knjižničarskoj struci.

Program obuhvaća četiri temeljna područja u okviru knjižničarske djelatnosti u skladu s Pravilnikom o uvjetima i načinu stjecanja stručnih zvanja u knjižničarskoj struci (Narodne novine, br. 28/11.):

• znanja i vještine koje se primjenjuju za knjižničarsku građu
  • znanja i vještine nabave, okupljanja, organiziranja, upravljanja i korištenja knjižničarskih zbirki
  • tehnološka znanja u primjeni na građu knjižničnih ustanova
  • znanja o temeljima struke

Program traje 6 mjeseci (180 sati) i njegovim završetkom stječe se 30 ECTS bodova iz knjižničarskog usmjerenja i polazniku se izdaje potvrda u skladu s člankom 2. Pravilnika o uvjetima i načinu stjecanja stručnih zvanja u knjižničarskoj struci (Narodne novine br. 28/11.) te u skladu s Pravilnikom o obliku diploma i dopunskih isprava o studiju, sadržaju i obliku svjedodžbi i potvrda Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.