HKD  //  Obavijesti  //  Anketa o kompetencijama i stručnoj izobrazbi knjižničara u RH
Anketa o kompetencijama i stručnoj izobrazbi knjižničara u RH (01.06.2009)

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, u suradnji s Odsjekom za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Knjižnicama grada Zagreba i Hrvatskim knjižničarskim društvom provodi anketu o knjižničarskim kompetencijama i stručnoj izobrazbi knjižničara u Republici Hrvatskoj.

Anketa se provodi u okviru projekta „Cjeloživotno učenje knjižničara: ishodi učenja i fleksibilnost“ odobrenog na natječaju Reforma visokog školstva temeljem ishoda učenja Nacionalne zaklade za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj Republike Hrvatske.

Anketom će se provesti istraživanje o usklađenosti studijskih programa knjižničarstva, programa stalnog stručnog usavršavanja i potreba poslodavaca. Istraživanje će pomoći u definiranju kompetencija koje je potrebno usvojiti tijekom formalnog školovanja i cjeloživotnog učenja. Upitnicima će se utvrditi koja znanja poslodavci i knjižničari drže važnima za obavljanje poslova u knjižnicama. Rezultati anketa pomoći će u utvrđivanju knjižničarske jezgre.

Pozivamo sve ravnatelje/voditelje knjižnica i sve knjižničare da ispune njima namijenjen upitnik i time izravno utječu na definiranje programa stručne izobrazbe knjižničara. O detaljima postupka anketiranja možete pogledati na mrežnoj stranici http://www.nsk.hr/cuk/ankete.