HKD  //  Obavijesti  //  Okrugli stol
Okrugli stol (28.10.2008)

Okrugli stol "Multikulturalnost u knjižnici: knjižnične usluge za pripadnike manjina" održat će se u Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula 30. listopada 2008. godine, u organizaciji Gradske knjižnice i čitaonice Pula i Središnje knjižnice za talijansku nacionalnu manjinu u Republici Hrvatskoj.

Na skupu će se razmatrati sadašnji model knjižničnih usluga u Središnjim knjižnicama za manjine u Hrvatskoj i razmijenjivati informacije i iskustva s drugim sličnim institucijama u susjednim zemljama. Jedan od glavnih ciljeva ovog skupa je sagledavanje mogućih pravaca suradnje i koordiniranog razvoja postojećeg modela.
U radu okruglog stola sudjelovat će i inozemni izlagači iz Italije i Slovenije koji će iznijeti svoja iskustva u radu s korisnicima u multikulturalnom okruženju.
Više informacija na: http://www.gkc-pula.hr/download/multikulturalnost_u_knjiznici.pdf