HKD  //  Obavijesti  //  Upravljanje znanstvenim informacijama - seminar
Upravljanje znanstvenim informacijama - seminar (16.10.2008)

8. seminar za knjižnice u sustvu znanosti i visoke naobrazbe - Upravljanje znanstvenim informacijama održat će se 24. i 25. listopada 2008. na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Iako nije jubilarni, niti posljednji u nizu, ovogodišnji će seminar kao temu imati sustav znanstvenih informacija u cjelini.

Središnja tema:

Na dosadašnjim smo se seminarima u pravilu bavili pojedinim elementima i sastavnicama informacijskog sustava u znanosti: informacijskom tehnologijom, uslugama, pretraživanjem informacija, nabavom, korisnicima, ulogom knjižničara, otvorenim kodom i otvorenim pristupom.
Iako nije jubilarni, niti posljednji u nizu, ovogodišnji će seminar kao temu imati sustav znanstvenih informacija u cjelini. Razmotrit ćemo različite aspekte sustava: pravnu regulaciju, sigurnost, modele organizacije i upravljanja, mogućnosti suradnje unutar i izvan sustava.

Podteme:

* pravni propisi i norme relevantni za sustav znanstvenih informacija
  * modeli organizacije, financiranja i upravljanja sustavom
  * suradnja među sastavnicama sustava
  * pozicija knjižničnog sustava te sustava znanstvenih informacija u širem društvenom i globalnom informacijskom kontekstu

Organizator: CARNet, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu

Službene stranice skupa: http://nippur.irb.hr/szi_2008/