HKD  //  Obavijesti  //  Vidljivost knjižnice u lokalnoj zajednici, stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem - druga obavijest
Vidljivost knjižnice u lokalnoj zajednici, stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem - druga obavijest (06.07.2022)

Povodom triju obljetnica - 50 godina Bibliobusne službe, 70 godina Dječjeg odjela i 190 godina postojanja knjižničarstva u Bjelovaru Narodna knjižnica „Petar Preradović“ organizira jednodnevni Stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem „Vidljivost narodne knjižnice u lokalnoj zajednici“.

Mjesto i vrijeme održavanja: Narodna knjižnica “Petar Preradović” Bjelovar, petak 30. rujna 2022.

Način održavanja skupa: hibridno (uživo i online)
Organizator: Narodna knjižnica “Petar Preradović”
Jezik skupa: hrvatski i engleski
Oblici izlaganja: pozvana izlaganja, prijavljena izlaganja, poster izlaganja, promotivni filmovi

Stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem održat će se u hibridnom obliku, a jedinstveni obrazac omogućuje četiri vrste prijava sudjelovanja:
1. Sudjelovanje uživo s izlaganjem
2. Sudjelovanje na daljinu s izlaganjem
3. Sudjelovanje uživo bez izlaganja
4. Sudjelovanje na daljinu bez izlaganja
Sudionicima će biti dostupna digitalna programska knjižica.
Prijavljena izlaganja svojim sadržajem trebaju odgovarati temi stručnog skupa te nastojati ispuniti neke od sljedećih ciljeva:
• prepoznati važnost narodnih knjižnica kao mjesta javnog prostora
• osvijestiti važnost suradnje s drugim ustanovama i osnivačem kroz partnerske odnose
• prikazati moguće marketinške aktivnosti narodnih knjižnica
• istaknuti važnost strateškog planiranja
• online vidljivost narodnih knjižnica
• turistička funkcija knjižnice u lokalnoj zajednici
• percepcija korisnika o važnosti narodne knjižnice u lokalnoj zajednici

Rok za predaju sažetaka: 20. lipnja - 20. srpnja 2022.
Prijava sudjelovanja bez izlaganja: do 20. rujna 2022.

Prijave za sudjelovanje i Sažetak izlaganja predaju se u okviru jedinstvenog prijavnog obrasca koji se nalazi na poveznici: https://forms.gle/FJhBRwToYbGvn4Xa7

Izlaganje s primjerima dobre prakse: prezentacija s izlaganjem u trajanju od 10 minuta.
Postersko izlaganje: prezentacijski video u trajanju od 3 minute. Izlaganja na posteru bit će u e-obliku. Izlagači trebaju dostaviti svoje e-postere sa snimljenim zvukom u ppt. i pdf. formatu (format landscape, dimenzije slajda 16:9)
Promotivni film: u trajanju od 5 minuta. Format: preporučeno MP4, u obzir dolaze i AVI, MOV, MKV i WMV formati.

UPUTE ZA PISANJE SAŽETAKA
Prijave sažetaka primaju se isključivo u elektroničkom obliku putem jedinstvenog prijavnog obrasca. Sažetak, naslov rada i ključne riječi potrebno je dostaviti na hrvatskom i engleskom jeziku.
Elementi sažetka izlaganja / sinopsisa filma:
1. autor(i), ustanova
2. naslov rada
3. a) sažetak izlaganja (od 250 do 400 riječi, font Calibri, veličina 12)
b) sinopsis filma (od 100 do 150 riječi, font Calibri, veličina 12)
4. ključne riječi
5. e-pošta
Svi se pristigli sažeci upućuju u postupak recenzije članicama programsko-organizacijskog odbora stručnog skupa.

Rok za povratnu informaciju o prijavljenom izlaganju je 25. srpnja 2022.