HKD  //  Obavijesti  //  3. Zeleni festival – Karlovačka zelena priča, tema: Živimo zeleno - hranimo se zeleno
3. Zeleni festival – Karlovačka zelena priča, tema: Živimo zeleno - hranimo se zeleno (22.03.2022)

Mjesto i vrijeme održavanja: Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“ Karlovac, petak, 24. 6. 2022. g. od 10.00 do 17.00 sati

Organizator: Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić” Karlovac u suorganizaciji sa Javnom ustanovom Aquatika SLATKOVODNI AKVARIJ KARLOVAC i Turističkom zajednicom grada Karlovca.

Stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem održava se uz financijsku potporu Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić” Karlovac i Grada Karlovca.

Prijave: Rok za prijavu sudjelovanja s posterskim izlaganjem je do 15. 5. 2022. g. (za postersko izlaganje potrebno je mailom poslati poster te stručne reference putem poveznice). Programski odbor će putem maila obavijestiti autore jesu li im prijavljena izlaganja prihvaćena.
Rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja je do popunjenja mjesta ili do 17. 6. 2022. g. putem poveznice.

Cilj festivala: Poticanje multidisciplinarne suradnje u provedbi programa koji motiviraju i potiču razvoj programa u zelenim knjižnicama te podizanje svijesti o ekologiji.

Način rada: U prvom dijelu festivala održat će se pozvana predavanja. U drugom dijelu predviđeno je otvorenje izložbe fotografija, dok će se u trećem dijelu predstaviti prijavljena posterska izlaganja. Istovremeno, ispred knjižnice održat će se sajam poljoprivrednih proizvoda OPG-ova Karlovačke županije i predstavljanje Udruga Karlovačkih županija te pričaonice i radionice za djecu predškolskog uzrasta.

Program događanja: Na festivalu će sudjelovati pozvani predavači, stručnjaci iz područja agronomije, prehrambene tehnologije, knjižničarstva i drugih znanstvenih disciplina; kroz pozvana stručna izlaganja dat će odgovore na pitanja vezana uz specifičnosti navedenih djelatnosti u knjižnicama te pružiti smjernice za njihov daljnji razvoj.

1. dio – pozvana izlaganja (od 10.00 do 13.00 sati)
2. dio – otvorenje izložbe fotografija Urbani vrtovi Karlovca
3. dio - posterska izlaganja prijavljenih izlagača (od 13.30 do 14.30 sati)

Tema: Knjižnice i zaštita okoliša

Upute za izradu postera: preporučena dimenzija postera: 70 x 100 cm.
Postersko izlaganje treba sadržavati sljedeće elemente:
- naslov rada, autor(i) i adresa institucije,
- cilj i svrha rada,
- metodologija rada, rezultati i zaključak.

Kotizacija se ne naplaćuje.

Više informacija o festivalu i konačni program bit će dostupni na mrežnim stranicama Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić” Karlovac tijekom lipnja 2022. godine.

Osoba za kontakt: predsjednica programskog odbora Anita Malkoč Bišćan, dipl. knjižničar; e-mail: anita@gkka.hr, tel: 047/412-377 (106)