HKD  //  Obavijesti  //  2. stručni skup „Ostvarimo potencijale knjižnica – interdisciplinarnost u provedbi programa”
2. stručni skup „Ostvarimo potencijale knjižnica – interdisciplinarnost u provedbi programa” (13.10.2020)

Mjesto održavanja: Na mreži, putem platforme Zoom
Organizator: Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić” Karlovac i Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora “SUVAG” Karlovac
Vrijeme održavanja: četvrtak 5. 11. 2020. od 10,00 sati

Skup su podržali: Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Nacionalna kampanja za osobe s teškoćama čitanja i disleksijom „I ja želim čitati” i Nacionalna kampanja „Čitaj mi” koje provodi Hrvatsko knjižničarsko društvo s partnerima.
Programski i organizacijski odbor: Jasmina Milovčić, Vedrana Kovač Vrana, Anita Malkoč Bišćan, Bojana Knežević, Gabrijela Vine, Mario Šimić, Kristina Čunović
Stručni skup održava se uz financijsku potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić” Karlovac i HKD-ove Komisije za knjižnične usluge za osobe s invaliditetom i osobe s posebnim potrebama
Program događanja: Na Skupu će sudjelovati pozvani predavači, stručnjaci iz područja knjižničarstva, psihologije, logopedije i drugih znanstvenih disciplina; kroz pozvana stručna izlaganja dat će odgovore na pitanja vezana uz specifičnosti navedenih djelatnosti u knjižnicama te pružiti smjernice za njihov daljnji razvoj.
Cilj stručnog skupa: Poticanje multidisciplinarne suradnje u provedbi programa koji motiviraju i potiču pismenost kod djece s teškoćama u čitanju.
Program događanja: Na skupu će sudjelovati pozvani predavači:
Dijana Merey Sarajlija, književnica, profesorica fonetike i francuskog jezika, zaposlena kao fonetska ritmičarka - rehabilitatorica u Poliklinici za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG Zagreb: „Važnost upotrebe govornih vrednota u interpretaciji teksta“
Ana Budimir, psihologinja u DV Četiri rijeke, predsjednica Društva psihologa – Karlovac: Potiskuju li ekrani slikovnice?“
Amelija Kovačević, viša knjižničarka u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu i Željka Miščin, viša knjižničarka u Knjižnicama grada Zagreba: „Oblikovanje strategije Nacionalne kampanje "I ja želim čitati!": istraživanje i promocija“
Ivanka Ferenčić Martinčić, književnica i dipl. knjižničarka, ravnateljica Narodne knjižnice Virje: „Pripovijedanje - povratak našim izvorima“

Kotizacija se ne naplaćuje.

Prijave: Rok za prijavu sudjelovanja bez izlaganja je do 25. 10 2020. godine putem poveznice.

Više informacija o Skupu i programu bit će dostupno na mrežnim stranicama Gradske knjižnice „Ivan Goran Kovačić” Karlovac od 25.10 2020.