HKD  //  Obavijesti  //  Nova tema broja 83 HKD Novosti – Knjižničari i knjižnice na radu od kuće
Nova tema broja 83 HKD Novosti – Knjižničari i knjižnice na radu od kuće (14.04.2020)

Dragi kolegice i kolege,
kao što vam je vjerojatno već poznato, broj 82 HKD Novosti izašao je 3. ožujka 2020., a priprema se broj 83. Tada je obzanjena i tema broja 83 - Knjižničarske udruge (s obzirom na to da je 2020. godina jubilarna za naš HKD, ali i za niz regionalnih društava koja su nedavno proslavila ili planiraju proslaviti svoje okrugle obljetnice).

Početkom ožujka nitko nije mogao predmnijevati pandemijske razmjere koronavirusa i rigorozne mjere socijalnog distanciranja, što se odrazilo i na knjižnično poslovanje. No, knjižničari su se, kao i obično, izvrsno prilagodili novonastalim i nepredvidljivim okolnostima. S obzirom na posebnost razdoblja u kojem živimo i radimo (ništa slično još nije u povijesti zabilježeno), prdlažem da i u HKD Novostima ostane zabilježen trenutak bez presedana.

Stoga predlažem novu temu broja 83 – KNJIŽNIČARI I KNJIŽNICE NA RADU OD KUĆE. Budimo aktualni! Prilozi za poseban broj primaju se do 9. svibnja 2020. (O knjižničarskim ćemo udrugama u boljim vremenima - u broju 84)

Ostanite zdravi i kreativni te HKD Novostima vjerni!

Lijep pozdrav svima
Sanja Brbora, urednica HKD Novosti