HKD  //  Obavijesti  //  Novi tematski portal HKD-a - Knjižnice u doba COVID-19
Novi tematski portal HKD-a - Knjižnice u doba COVID-19 (14.04.2020)

Hrvatsko knjižničarsko društvo objavljuje tematski portal Knjižnice u doba COVID-19 u cilju prikupljanja i objave relevantnih informacija o posljedicama zdravstvene krize COVID-19 u području knjižnične djelatnosti u Hrvatskoj.

Sukladno pozivu Ministarstva kulture upućenog 15. ožujka 2020. svim strukovnim udrugama i predstavnicima pojedinih sektora u području kulture koji će posebno biti pogođeni društvenim i gospodarskim posljedicama nastale epidemije, Hrvatsko knjižničarsko društvo organizira tematski portal Knjižnice u doba COVID-19, koji okuplja relevantne informacije o posljedicama zdravstvene krize u području knjižnične djelatnosti u Hrvatskoj te drugih prirodnih katastrofa.

Pozivamo sve knjižnice da se odazovu pozivu na dostavu podataka radi izrade objedinjenih analiza posljedica uzrokovanih pandemijom COVID-19 i potresom u knjižničnom sektoru.