HKD  //  Obavijesti  //  Knjižnične usluge na daljinu
Knjižnične usluge na daljinu (07.04.2020)

S obzirom na situaciju nastalu širenjem bolesti COVID-19, knjižnice u Republici Hrvatskoj zatvorile su svoje fizičke prostore za korisnike. Usprkos tome, mnoge od njih i dalje pružaju brojne usluge svojim korisnicima dostupne na daljinu – dostupne online, elektroničkom poštom ili telefonski.

Iz tog razloga, Komisija za informacijske tehnologije Hrvatskog knjižničarskog društva pokrenula je akciju objedinjavanja dostupnih knjižničnih usluga na daljinu na jednom mjestu kroz interaktivnu tablicu koja je javno dostupna. Tablica je dostupna na poveznici https://padlet.com/hkdrustvo/knjiznicne_usluge_na_daljinu.

Ovim putem pozivamo sve knjižnice da se uključe unosom podataka o svojim trenutno dostupnim uslugama, ukoliko ih već nisu pronašli u tablici.

Za dodatna pitanja i pomoć molimo javite se na adresu hkd@hkdrustvo.hr.

Made with Padlet