HKD  //  Obavijesti  //  Usluga besplatne organizacije online sastanaka za članove HKD-a
Usluga besplatne organizacije online sastanaka za članove HKD-a (01.04.2020)

Hrvatsko knjižničarsko društvo omogućuje svim svojim članovima uslugu besplatne organizacije sastanaka na daljinu (online meeting). Usluga besplatne organizacije sastanaka na daljinu temelji se na primjeni licenčnog pristupa Zoom meeting aplikaciji.

Usluga je namijenjena svim članovima Hrvatskoga knjižničarskog društva te stručnim i radnim tijelima HKD-a s ciljem poticanja stručnih te suradničkih aktivnosti u području knjižničarstva, a posebno u odnosu na preporuke poštivanja mjera socijalnog distanciranja.

Besplatna usluga organizacije sastanka na daljinu dostupna je bez vremenskog ograničenja trajanja sastanka uz maksimalni broj od 100 sudionika po sastanku. Po svakom održanom sastanku na daljinu, domaćin sastanka (host) dobiva snimku sastanka.

Svi zainteresirani za korištenje usluge besplatne organizacije sastanka za daljinu mogu poslati svoj zahtjev putem online prijavnice.

Na adresi HKD kalendara možete provjeriti slobodne termine.

Usluga besplatne organizacije sastanaka na daljinu dio je razvoja Digitalnih usluga HKD-a, projekta financiranog sredstvima Ministarstva kulture iz programa javnih potreba u kulturi namijenjenih poticanja razvojnih programa i projekata u knjižničnoj djelatnosti za 2020. godinu.

Detaljnije o mogućnostima Zoom meeting aplikacije pogledajte ovdje.