HKD  //  Obavijesti  //  Preporuke o održavanju aktivnosti stručnih i radnih tijela HKD-a
Preporuke o održavanju aktivnosti stručnih i radnih tijela HKD-a (16.03.2020)

Sukladno općim preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Hrvatsko knjižničarsko društvo ne organizira radne sastanke u prostoru Ureda Hrvatskoga knjižničarskog društva.

Preporuka je da se radni sastanci HKD-ovih stručnih i radnih tijela održavaju online ili elektroničkim putem prema planiranom rasporedu održavanja.
U tu svrhu Hrvatsko knjižničarsko društvo osigurava licenciju za korištenje Zoom meetinga.

NOVO:

Prenosimo odgovore dežurne epidemiološke službe Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezano uz način postupanja s građom i korisnicima knjižnica:

• U svijetu nije zabilježeno dugotrajno zadržavanje virusa na knjižnoj građi te stoga, ako želite, pri povratku građe, knjige možete prebrisati blagim dezinfekcijskim sredstvom.
  • Važno je da dezinfekcijska sredstva za suho pranje ruku budu dostupna na ulazima u knjižnicu te da djelatnici redovito peru ruke.
  • Što se korisnika tiče, osobe s respiratornim tegobama ne bi smjele ulaziti u knjižnicu.

Više informacija vezano uz koronavirus i knjižnice pratite ovdje.

Knjižnice koje putem društvenih mreža obavještavaju o posebnim mjerama poduzetim vezano uz koronavirus mole se da koriste hashtagove #koronavirus #knjižnice.