HKD  //  Obavijesti  //  Nagradni natječaj Moj ritam čitanja
Nagradni natječaj Moj ritam čitanja (05.11.2019)

Hrvatsko knjižničarsko društvo ustanovilo je Dan hrvatskih knjižnica s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti u javnosti, a u svrhu poticanja inovativnosti, kreativnosti i kvalitete rada svih hrvatskih knjižnica.

Ovogodišnji Dan hrvatskih knjižnica obilježava se uz moto Pronađi svoj ritam – u knjižnici, te tim povodom Hrvatsko knjižničarsko društvo otvara nagradni natječaj pod nazivom „Moj ritam čitanja“.

Sudionici ovog natječaja trebaju pisanim putem preporučiti najbolju knjigu posuđenu iz knjižnice.

Natječaj traje od 30.10.2019. do 11.11.2019. godine.

Radovi pristigli nakon navedenog roka neće se uzimati u obzir.

Kriteriji natječaja:

• u natječaju mogu sudjelovati članovi bilo koje knjižnice s područja Republike Hrvatske
• natječaj je javan
• u izbor ulaze svi radovi u skladu sa zadanom temom
• sudionik ili sudionica ovog natječaja može prijaviti samo jedan svoj rad
• sudjelovanjem u natječaju pristaje se na objavljivanje preporuke i njezino javno korištenje u svrhu promocija hrvatskih knjižnica.

Kako se prijaviti?
1. Sve radove treba poslati na e-adresu: danhrvatskihknjiznica@gmail.com
2. Prijava treba sadržavati sljedeće informacije:

• Ime i prezime sudionika
  • Naziv knjižnice u kojoj je knjiga otkrivena
  • Naslov knjige koja se preporučuje
  • Fotografiju knjige koju ste izabrali u knjižnici
  • Preporuku ili obrazloženje zašto je odabrana knjiga upravo ona koja prati ritam vašeg čitanja i zašto biste baš tu knjigu preporučili drugima (do 900 znakova)

Ako organizator uoči bilo kakve neprimjerene sadržaje, može ih bez dodatnog objašnjenja diskvalificirati i ukloniti iz natječaja.
Nagradu za najbolju, ali i najmaštovitiju preporuku za knjigu odabrat će stručni žiri.

Najbolje tri preporuke bit će nagrađene. Nagrade su osigurali Hrvatsko knjižničarsko društvo i Školska knjiga.

Javno proglašenje pobjednika i dodjela nagrada održat će se prigodom završetka Mjeseca hrvatske knjige u petak, 15. studenoga 2019. godine u 12:30 sati na štandu Školske knjige, paviljon 5 na Zagrebačkom Velesajmu tijekom Interlibera.

Obavijest o nagradama bit će objavljena i na mrežnim stranicama i Facebooku Hrvatskog knjižničarskog društva.